Zakup okularów to dla wielu ludzi duże wyzwanie. Nosimy je kilkanaście godzin w ciągu dnia. Chodzimy w nich do pracy i w inne miejsca publiczne. Dlatego chcemy dobrze wyglądać. Okulary powinny do nas pasować

Jakie powinny być idealne okulary?

Wygląd okularów to jednak nie wszystko. Chociaż niewątpliwie są istotną częścią naszego wizerunku, to coś innego jest ważniejsze. Muszą być przede wszystkim wygodne. Nie mogą nas nigdzie uwierać ani nam przeszkadzać. Inaczej życie stanie się udręką. Egzemplarz na medal powinien zatem spełniać różne kryteria. Drugie oczy powinny być wygodne i pasować do naszego stylu bycia i naszej urody. Aby je właściwie dobrać, trzeba udać się do miejsca jakim jest salon optyczny. Tam z pewnością kompetentny personel doradzi, jaki model wybrać.

Plusy czy minusy?

Są różne wady wzroku. Niektórzy ludzie mają tak zwane szkła plusy, inni – minusy. To jednak nie jest najważniejsze. Najważniejsze bowiem, to dobrze dobrać szkła do wady. W tym celu trzeba wykonać badanie oczu, można zrobić je u okulisty, a można udać się do salonu optycznego. Tam doświadczony pracownik z uprawnieniami przeprowadzi takie badanie. Szkła muszą być dobrane jak najlepiej. W końcu chodzi o komfort widzenia, ale też bezpieczeństwo, na przykład podczas jazdy samochodem. Tu nie ma miejsca na przypadki i pomyłki. Z pewnością optyk bez trudu poradzi sobie z tym zadaniem i zrobi wszystko, aby klient opuścił zakład zadowolony.

Jaka powinna być obsługa w salonie optycznym?

Pierwsza cecha, jaka przychodzi na myśl to empatia, wyrozumiałość i cierpliwość, ale też oczywiście ogromna fachowa wiedza i doświadczenie. Klient z reguły jest zagubiony, zupełnie nie wie czego się spodziewać, ile przyjdzie mu zapłacić za nowy model szkieł i oprawki. Dlatego personel musi wykazać się ogromną empatią i cierpliwością, aby nie zrazić klienta. To może wydawać się dziwne, ale dla wielu osób wada wzroku jest czymś wstydliwym i oczekują oni poczucia prywatności od pracowników salonu optycznego. Lepiej pójść w ustronne miejsce, aby rozmawiać z klientem o jego wadzie wzroku. Obsługa powinna też pomóc dobrać idealne oprawki. Nie tylko pod względem estetycznym, ale też pod kątem wygody i trybu życia, jaki prowadzi klient.

Stacjonarnie czy w sieci?

Dzisiaj zakup okularów, szkieł i oprawek w sieci nie jest niczym trudnym. Czy dobrze jest kupować okulary w Internecie? Na to pytanie już każdy musi odpowiedzieć sobie sam, rozmyślając na temat wad i zalet tego rozwiązania. Faktem jest, że dzisiejszy świat daje nam wiele rozwiązań i trzeba wybrać te najwłaściwsze. Możemy wybierać spośród mnóstwa oprawek w różnych kształtach: okrągłych, prostokątnych, kwadratowych, owalnych. Czasem klient godzinami przegląda się w lustrze w salonie optycznym i nie potrafi się zdecydować. Wtedy do akcji powinien wkroczyć pracownik salonu i delikatnie doradzić klientowi, najpierw oczywiście poznając jego oczekiwania i inne istotne dla sprawy elementy.

Podsumowanie

Zakup okularów to ważna sprawa zarówno jeśli chodzi o dziecko, jak też o osobę dorosłą. W każdym przypadku w grę wchodzą inne, ważne czynniki. U dorosłego okulary są elementem wizerunku i mają duże znaczenie dla tego, jak dana osoba będzie postrzegana na przykład w miejscu pracy. Rola pracowników salonu optycznego w doborze odpowiedniego modelu jest bardzo duża. Ta osoba nosi w sobie odpowiedzialność za wizerunek danej osoby, która opuści salon w okularach.